Międzynarodowa wymiana myśli i doświadczeń

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” hover_type=”none” link=”” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding=”” dimension_margin=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text hide_pop_tinymce=””]

W dniach 16-22 marca uczniowie klasy drugiej liceum naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży organizowanej przez samorządową organizację na Cyprze, w ramach projektu Erasmus+, reprezentując tym samym polską organizację mającą biuro w Bystrzycy – Europejskie Forum Młodzieży.

W wymianie wzięło udział 5 krajów: Polska, Północna Macedonia, Grecja, Włochy oraz Cypr.

Temat przewodni projektu brzmiał: „Bet against gambling” – co oznacza dosłownie: „Zakład przeciwko hazardowi”. Jak sama nazwa wskazuje, projekt opierał się na szerzeniu wśród młodzieży wiedzy mającej na celu uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z hazardem.

Należy oczywiście wspomnieć o tym, że w tym roku wymiana młodzieży nie wyglądała tak, jak zazwyczaj. W obecnej dobie, podporządkowanej pandemii, spotkania, zabawy, wymiany zdań i prezentacje na żywo musieliśmy zastąpić tymi „online” – a jednak, pomimo tego ograniczenia, udało nam się czerpać z projektu jak najwięcej.

Dzięki współczesnej technologii i naszej adaptacji do rzeczywistości, byliśmy w stanie z powodzeniem uczestniczyć w zajęciach, pracach grupowych i zabawach za pośrednictwem platform internetowych.

Projekt trwał siedem dni i składał się z kilkugodzinnych zajęć, które miały na celu zbudowanie w nas świadomości dotyczącej niebezpieczeństw płynących z uprawiania hazardu. Naszym zadaniem było między innymi analizowanie tych problemów, jak i zaplanowanie kampanii mającej im przeciwdziałać.

Pod koniec projektu jego uczestnicy byli w stanie nie tylko rozpoznać problem, ale także wspierać osoby nim dotknięte i dążyć do jego eliminacji.

Tegoroczna wymiana młodzieży – choć zupełnie inna niż te poprzednie – była wspaniałą okazją do poznania osób z innych krajów, zdobycia nowych umiejętności, przydatnych w codziennym życiu, jak i doskonalenia języka angielskiego – a to wszystko bez wychodzenia z domu. Uważam ten projekt za niezwykle udany i mam nadzieję szybko wziąć udział w następnym.

Hanna Chmielowiec 2A SLO

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]