W piątek w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klasy 3 liceum. Organizatorami tego wydarzenia była klasa 2 liceum, która zadbała o dobrą zabawę i miłą atmosferę spotkania. Rano maturzyści zostali podzieleni na dwie grupy, a ich zadaniem było przygotowanie posiłku a`la student, z podstawowych składników. Mieli do dyspozycji między innymi ziemniaki, cebulę, parówki, zupki chińskie, szybkę konserwową i pieczarki. Obie grupy pomimo ubogich składników podołali zadaniu, tworząc bardzo smaczne zapiekanki. Następnie przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się bardziej oficjalna część pożegnania. Maturzystom zadawane były pytania na temat ich największych wybryków, najlepszych wspomnień, czy najbardziej pomysłowych ściąg. Było śmiesznie, sentymentalnie, a także wzruszająco. Następnie zadane były pytania odnośnie tego, jakie mają plany na przyszłość, a gdy odpowiedzieli, puszczony został wywiad z wychowawcami ich klasy i z Panią dyrektor, którzy wypowiedzieli się na temat ich przeszłości i tego, jaką przyszłość im wróżą. Pod koniec maturzyści mogli zmierzyć się w quizie wiedzy o naszej szkole. Zwieńczeniem tego wydarzenia było uroczyste rozdanie świadectw ukończenia liceum przez Panią Dyrektor, która ciepłymi słowami pożegnała trzecia liceum. Impreza była bardzo udana, maturzyści z uśmiechem oraz pięknymi wspomnieniami pożegnali naszą szkołę. Egzaminy dojrzałości rozpoczynają w poniedziałek 6 maja. Powodzenia.

Monika Studnicka, klasa II SLO