W sobotę 7 grudnia 2019 roku grupa licealistów z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku miała możliwość uczestniczenia w XIX Wigilii Wielu Narodów – Spotkaniu wielu kultur we Wrocławiu, w ramach młodzieżowego klubu Interactu, pod patronatem Klubu Rotary. Głównym celem tej uroczystości było poznanie młodzieży z innych Interactów w Polsce oraz młodzieży z różnych zakątków świata poprzez wspólne kolędowanie i świętowanie przy wigilijnym stole.

Podczas tego wydarzenia oglądaliśmy program artystyczny przygotowany przez młodzież z całego świata. Każda grupa miała okazję do zaprezentowania kolędy w swoim narodowym języku lub w innym. Wszyscy goście uczestniczyli także we wspólnym kolędowaniu wraz z zaproszonym zespołem góralskim.

Po części artystycznej, zaproszony ksiądz pomodlił się z nami, a następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Następnie czekała na nas wyśmienita i pięknie przygotowana kolacja wigilijna, na której nie mogło zabraknąć tradycyjnych polskich dań, dzięki czemu zagraniczni goście mieli okazję spróbować naszych świątecznych potraw.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcia, aby upamiętnić ten wyjątkowy i ważny moment. Zaśpiewaliśmy także razem kilka kolęd. Wyjazd ten okazał się wspaniałym doświadczeniem dla nas wszystkich, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy być częścią takiego niezwykłego, wielokulturowego wydarzenia. Jednocześnie jesteśmy pozytywnie nastawieni i w pełni gotowi na dalszą współpracę z Rotary Clubem, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tak wyjątkowy i cudowny wieczór, pełen wspaniałych wrażeń, emocji oraz niezapomnianych chwil.

Aleksandra Łabędź