W dniach 18-19 listopada 2022 roku w Bolesławowie odbyły się warsztaty matematyczne. W warsztatach brali udział uczniowie klas 1-3 liceum. Zajęcia zaczęły się od podziału na grupy i wspólnego rozwiązywania zadań matematycznych. Następnie nauczycielki zorganizowały podchody, w których, oprócz wiedzy, należało wykazać się sprytem i inteligencją. Pomiędzy poszczególnymi blokami zagadnień odbywały się różne gry i zabawy, np. gra w kotka i myszkę, szachy, sudoku oraz zabawa w „pif paf”. Następnie odbyły się kalambury matematyczne, przy których było mnóstwo śmiechu i zabawy. Następnego dnia nauczycielki przygotowały dla nas test IQ oraz składanie brył bez kleju. Na podsumowanie tego wyjazdu zagraliśmy ostatni raz w gry integracyjne. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i pełni wiedzy. Uważam, że warsztaty były znakomitym doświadczeniem. Oprócz nauki, można się tam było cudownie bawić oraz integrować z uczniami z innych klas.
Karolina Pokojewska 2 SLO