Tym razem na warsztaty matematyczne wybrali się uczniowie z klas 6-8. W piątek 13 grudnia zebraliśmy się na kłodzkim PKS-ie. Podjechał po nas autobus, który zabrał nas do Bolesławowa. Na miejscu przydzielono nam pokoje. Po rozpakowaniu bagaży zebraliśmy się w sali, gdzie pani Ewa i pani Agnieszka czekały już na nas z przygotowanymi zadaniami. Podzieleni zostaliśmy na 4 grupy. Było około 11 zadań o różnym stopniu trudności. Kiedy skończyliśmy pracę, omówiliśmy wszystkie zadania i ćwiczenia, a następnie zostały zliczone punkty dla każdej z grup. W połowie bloku mieliśmy jedną zabawę integracyjną. Panie zorganizowały jeszcze kalambury, podczas których w czterech etapach zgadywaliśmy wymyślone przez nas hasła. Nasza fantazja, co do ich wymyślania tych haseł, była naprawdę ogromna! O 17.30 zjedliśmy wspólną obiadokolację. Następnie była herbatka, a pani Ewa wymyśliła „walkę na spryt”, czyli bitwę, którą zakończyła się… spektakularną przegraną obu zawodników. Odbył się także konkurs taneczny, a potem – potem była już tylko cisza nocna. Następnego dnia przywitała nas pani Agnieszka. Tym razem rozwiązywaliśmy krzyżówkę matematyczną i braliśmy udział w maratonie – mieliśmy do zrobienia około 10 zadań w określonym czasie. Niektóre były proste, inne powodowały problemy. Po obiedzie poszliśmy na przystanek… I tak zakończyły się warsztaty matematyczne klas 6-8 :))

Maciek Klimiuk 7 SSP