Kolejne Warsztaty Matematyczne dla licealistów odbyły się 12-13 października 2012 roku. Mogłoby się wydawać, że powinny stracić już zainteresowanie ze strony uczniów, lecz jednak mają one nadal swoich stałych wyznawców. Kto o zdrowych zmysłach pojechałby na weekend z nauczycielkami matematyki (panią Agnieszką Ryszką i panią Ewą Rychel), aby rozwiązywać łamigłówki, bawić się zapałkami, a wolny czas z nieprzymuszonej woli spędzać na graniu w szachy? Jednak znów znalazło się kilkunastu „wariatów”, dla których był to czas dobrej zabawy. Były gry integracyjne, prace w grupach i interesujące rozmowy przy wieczornej herbatce. Zajmowaliśmy się matematyką w sposób zupełnie inny niż w szkole, zjadając przy okazji sporo słodyczy. W imieniu uczestników chciałabym podziękować, naszym nauczycielkom za zorganizowanie nam tak miłego wyjazdu i zapewnieniu wyjątkowych wspomnień.
Natalia Metych, III klasa SLO