W dniach 26,27 i 28 października klasy I-III liceum ZSS uczestniczyły na warsztatach w Pałacu Gorzanów.

Pierwszego dnia poznawaliśmy historię pałacu. Podczas zwiedzania tego niezwykłego obiektu dowiedziałem się, że charakteryzuje się on mieszaniną stylów i nie posiada konkretnych cech żadnego z nich. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty, dla mojej klasy – teatralne. Prowadziła je pani Ewa, która pokazała nam profesjonalną rozgrzewkę aktorów przed występami na scenie. Potem przyszedł czas na nas. Wykonywaliśmy zatem przeróżne ćwiczenia, wykorzystując struny głosowe i badając możliwości naszego głosu…
Drugiego dnia, kiedy juz dotarliśmy do Gorzanowa, odbyły się kolejne warsztaty, tym razem fotograficzne. Pan Tomasz, który prowadził te zajęcia, pokazał nam, jak w sprytny sposób posługiwać się aparatami w naszych telefonach – tak, żeby wszystko na wykonanych przez nas zdjęciach wyglądało jak najlepiej. Nauczył nas też w pozytywny sposób wykorzystywać perspektywę oraz przybliżył zasadę działania obiektywów.
Uważam, że Pałac Gorzanów to niesamowite miejsce, pełne ciekawych rozwiązań architektonicznych i rzeźbiarskich wykonywanych na przestrzeni kilku stuleci. Warsztaty teatralne i fotograficzne nauczyły mnie nowych rzeczy, które mogą przydać mi się w przyszłości. Warsztaty w Gorzanowie oceniam bardzo pozytywnie, podobał mi się sposób, w jaki wszystko zostało zorganizowane. A sam Pałac Gorzanów? To naprawdę niesamowite miejsce, ze wspaniałym klimatem, warte odwiedzenia!
Jakub Górski 2SLO