Rozpoczynamy zbiórkę żywności i artykułów szkolnych. Zebrane dary zawieziemy na Ukrainę do miejscowości Podwołoczyska. Podobnie jak w zeszłym roku i w tym liczymy na Państwa hojność. Prosimy o przynoszenie trwałych produktów, a w szczególności:
– kaw, herbat, czekolad, słodyczy, konserw, artykułów szkolnych, makaronów etc.

Wyjazd grupy kilkunastu osób z naszej szkoły odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2017 i odbedzie się w ramach VIII edycji akcji „MOGIŁĘ PRADZIADA OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Akcja ma na celu porządkowanie polskich nekropolii na terenie Ukrainy. Ale jest także okazją do wielu spotkań z Polakami, polską historią i kulturą.
Nasza młodzież już kilka razy organizowała akcje mające na celu wsparcie Fundacji Studio Wschód, która jest organizatorem wspomnianej akcji. Wciąż można wpłacać do puszki lub na konto Fundacji Studio Wschód lub na konto KTO z dopiskiem-Mogiłe pradziada ocalić od zapomnienia.

Tomasz Żołnierz