W dniu 03.12.2015 piątka gimnazjalistów – zwycięzców etapu szkolnego: Julia Węgrzyn, Paulina Kołodziejczyk, Wiktor Frej, Michał Fiślak i Karol Szydlak uczestniczyła w wojewódzkim konkursie „Znaczenie i ochrona różnorodności biologicznej obszarów NATURA 2000”, organizowanym przez Leśny Bank Genów Kostrzyca. Konkurs składał się z dwóch etapów: części indywidualnej, czyli rozwiązywania pytań testowych i części praktycznej, która polegała na zespołowym wykonaniu plakatu związanego z tematyką konkursu. Nasza drużyna spisała się dzielnie i bardzo dobrze wypadła w klasyfikacji grupowej. Michał Fiślak indywidualnie zajął II miejsce i w nagrodę otrzymał smartfona. Po konkursie zwiedziliśmy Leśny Bank Genów, w którym przechowywane są nasiona większości gatunków drzew występujących w Polsce. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani plecakami wycieczkowymi.
Iwona Lemiesz