W sobotę 3 marca dziewczyny z II klasy SLO wzięły udział w eliminacjach regionalnych międzynarodowego projektu „Odyseja Umysłu”. Zajęły 2 miejsce, uzyskując tym samym awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Gdańsku.
Od początku roku szkolnego było wiadomo, że dziewczyny z II SLO znów będą brały udział w Międzynarodowym Projekcie „Odyseja Umysłu”. Termin eliminacji we Wrocławiu zbliżał się nieubłaganie, a ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Niektórzy nauczyciele przyzwyczaili się do nieobecności dziewczyn na niektórych lekcjach, gdyż kończyły i szlifowały przedstawienie na konkurs. W końcu nadeszła sobota 3 marca, dzień eliminacji. Po zadaniach spontanicznych pojawił się na naszych twarzach wielki uśmiech, wiadomo było, że dobrze poszło. Etiuda również odniosła sukces wśród jurorów i publiczności. Nic więc dziwnego, że jedziemy na Finały Ogólnopolskie.
Kasia Rychle, Natalia Metych, klasa II SLO