Dnia 10 maja 2018 roku uczennice Aleksandra Łabędź i Aleksandra Kołosowska wzięły udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku. W tym przedsięwzięciu należało zaśpiewać jeden utwór w dowolnym języku obcym w wybranej przez siebie kategorii. Aleksandra wykonała piosenkę „Just the two of us” przy akompaniamencie Aleksandry Kołosowskiej. Młodych, a zarazem utalentowanych uczestników było wielu. Każda z prezentacji bardzo się podobała publiczności, która nie szczędziła owacji. Emocje były niesamowite i delikatna trema, która towarzyszyła artystom podczas ich występów. Jury miało trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców. Występ naszych uczennic był na wysokim poziome. Aleksandra wyśpiewała II miejsce przy akompaniamencie swojej młodszej koleżanki Aleksandry. Ujęła jury swym talentem oraz profesjonalnym wykonaniem tego utworu, nad którym dziewczęta solidnie pracowały. Gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów estradowych.