Rano, 16 października,  pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę. Duszniki- Zdrój przywitały nas strugami deszczu! W Muzeum Papiernictwa braliśmy udział w warsztatach papierowych reliefów, obejrzeliśmy wystawę związaną z banknotami z czasów II wojny światowej, a także sprawdziliśmy, czy nasza „dycha” jest prawdziwa. Następnie ruszyliśmy do schroniska „Pod Muflonem”.  Z ciężkimi plecakami dotarliśmy tam w zadziwiająco szybkim tempie. Udało nam się wieczorem rozpalić ognisko, dzięki czemu mogliśmy zjeść kolację. Potem były różne zabawy integracyjne. Rano część z nas była niewyspana, bo zamiast spać rozmawialiśmy do 2 nad ranem. Po obfitym śniadaniu pożegnaliśmy miłych gospodarzy schroniska i ruszyliśmy przez park zdrojowy do kręgielni dusznickiej. Tam niektórzy odkryli swoje wrodzone talenty. Zjedliśmy pizzę i pociągiem wróciliśmy do Kłodzka. Możemy powiedzieć, że był to bardzo udany wyjazd.