W dniach 6-13 października 2018 wzięliśmy udział w projekcie ,,Be eat fit and repeat”, który odbył się w regionie Bystrzycy Kłodzkiej. W projekcie brało udział sześć państw: Polska, Turcja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria i Chorwacja. Celem projektu było zainteresowanie ludzi zdrowym życiem fizycznym i psychicznym, jak i poznanie innych kultur i zwyczajów z różnych zakątków świata oraz możliwość podszkolenia swoich umiejętności w komunikacji w języku angielskim. Projekt był bardzo obszerny, każdego dnia mieliśmy dużo ciekawych zajęć. 7 października w niedzielę oficjalnie rozpoczęto projekt ,,Be eat fit and repeat’’. Dzień zaczęliśmy od wprowadzenia do projektu. Dzieliliśmy się swoimi oczekiwaniami i obawami dotyczącymi warsztatów. Po lunchu udaliśmy się do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie braliśmy udział w grze miejskiej. W mieszanych grupach musieliśmy dowiedzieć się różnych rzeczy o mieście, m.in. rozmawiając z lokalną ludnością. W poniedziałek pojechaliśmy wszyscy na zakupy, a później z zakupionych składników ugotowaliśmy typowe dania z naszych krajów. We wtorek udaliśmy się na salę gimnastyczną w Bystrzycy, gdzie braliśmy udział w wymyślonych przez nas zawodach olimpijskich. Następnego dnia wyruszyliśmy w drogę na Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Podziwialiśmy piękne widoki oraz poznaliśmy legendy związane z Górami Stołowymi. W czwartek udaliśmy się do Kłodzka do naszej szkoły, gdzie odbyła się debata na temat nawyków i uzależnień. Następnie każda z grup udała się w różne miejsca miasta w celu przeprowadzenia kampanii na temat zdrowego stylu życia. Ostatniego dnia udaliśmy się na spacer do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Następnie podsumowaliśmy projekt. Cały projekt ocenilibyśmy jako bardzo udany. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat innych państw oraz poznaliśmy bardzo miłych, otwartych ludzi. Wszystkie zajęcia były bardzo dobrze i ciekawie przeprowadzone. Wolontariusze z EVS każdego dnia dołączali do nas i z wielkim zaangażowaniem pomagali w realizacji projektu.

Barbara Węgrzyn, klasa II SLO