Dnia 10 października 2019 roku w Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku został zrealizowany  program o nazwie „Młodzi Głosują 2019”. Miał on na celu symulację wyborów parlamentarnych z 13 października 2019 roku.

W programie brały udział klasy: 4, 5, 6, 7, 8, 1 A SLO, 1 B SLO, 2 SLO, 3 SLO.
Osób uprawnionych do głosowania było 147. Zagłosowały 72 osoby.  Spośród 72 głosów trzy głosy były nieważne

Młodzi oddawali swoje głosy na następujące komitety wyborcze:

  1. KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
  2. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  3. KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
  4. KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
  5. KW KOALICJA OBYWATELSKA PO. N I PL ZIELONI
  6. BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Wyniki głosowania:

Najwięcej głosów, bo aż 36,75%, oddano na Komitet Wyborczy Konfederacja  Wolność i Niepodległość. Na drugim miejscu, z oddanymi głosami 29,4%,  znalazł się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Trzecie miejsce i 22,05 % oddanych głosów zajął Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska = Platforma Obywatelska + Nowoczesna + IPL Inicjatywa Polska + Partia Zieloni. Na Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej oddano 13,23% głosów,  co dało im czwarte miejsce. Piąte miejsce zajęli Bezpartyjni samorządowcy z 4,41% głosami, natomiast 6 miejsce zajął Komitet Wyborczy Stronnictwo Ludowe z O% liczbą oddanych głosów.

W skład Komisji wchodzili: Kamil Węgrzyn, Szymon Wołosz, Nikolas Leszczak, Tytus Kwiatkowski, Miłosz Samuel oraz Karol Bętkowski.

Naszym Koordynatorem była pani Joanna Janicka.

Wybory odbyły się bez żadnych zakłóceń.