Dzisiaj odbyły sie zajęcia z gry na bębnach, poprowadzone przez pana Janusza Czarneckiego, w której uczestniczyły dwie pierwsze klasy liceum. Pan Janusz jako osoba niezwykle otwarta i pozytywna, starał sie nas zapoznać z z kulturą Afryki. Warsztaty rozpoczęły się od rytmicznego tupania i klaskania, aż po niezwykle ciekawa naukę gry na bębnach. To, co zapewne większość nazwałyby wtedy hałasem, my traktowaliśmy jako czarująca muzykę. W wieloosobowej grupie staraliśmy sie zrozumieć oraz zasmakować tradycji gry na bębnach, która u nas traktowana jest jako niecodzienna sztuka, natomiast w Afryce jest nieodłącznym elementem każdego dnia życia tamtejszych mieszkańców. Atmosfera jaką stworzył pan Janusz była na tyle miła, iż ciężko było nam sie rozstać z tymi ciekawymi instrumentami. Można śmiało stwierdzić, ze nauka gry na bębnach jest nauką nie tylko rozwijająca pod aspektem artystycznym, ale także ćwicząca koordynację ruchową, uważność umysłu i emocji oraz dyscyplinę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Januszowi Czarneckimu za cudownie spędzony wspólnie czas! Całość koordynowała, zaprzyjaźniona ze szkołą pani Dorota Kurpies z Opola. Zapowiada się kontynuacja. Czekamy niecierpliwie.

Barbara Węgrzyn, klasa II SLO