Od ponad miesiąca klasa 5 przygotowywała się do sfinalizowania projektu „W krainie mitów”. Najpierw był pomysł, by przedstawić sylwetki greckich bogów. Ale to już kiedyś było… Potem pojawiła się myśl, żeby odegrać scenki z mitów, przygotować stroje, rekwizyty, scenografię. I ta myśl wszystkim się spodobała. Podzieliliśmy się więc na 6 grup, każda grupa wybrała mit i zabraliśmy się do pracy. Łatwo nie było… Ale efekt naprawdę nas zadowolił. W piątek 9.12 zaprezentowaliśmy scenki. Zaprosiliśmy na pokaz panią Ewę Kornaszewską i panią Asię Sapiehę. Na widowni zasiedli uczniowie z klasy drugiej.
I zaczął sie pokaz. Była więc historia Orfeusza i Eurydyki, spór Ateny z Arachne, a także mit o Demeter i Korze. Poznaliśmy początki wojny trojańskiej oraz okoliczności otwarcia puszki Pandory. Nie brakowało efektów specjalnych, był nawet teatr cieni. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, ze scenki bardzo się nam udały!!!