Klasa 6 SSP od października realizuje projekt „Europejskie kontrasty”, w ramach którego młodzież poznaje krainy geograficzne i inne ważne miejsca na naszym kontynencie, rzeki, morza, jeziora Europy, gospodarkę, demografię, współczesne problemy polityczne a nawet muzykę różnych europejskich regionów. Finał projektu odbył się w środę 5 lutego i budził wiele emocji, zarówno w gronie szóstoklasistów, jak i wśród innych uczniów. Gabinet klasowy zamienił się w restaurację serwującą różne rodzaje sałatek (na słono, kwaśno i sodko), modnych w czterech europejskich państwach: we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Przepyszne dania podawali kelnerzy i kelnerki przebrani w stroje charakterystyczne dla prezentowanych krajów. Oczywiście wykonane zostały zdjęcia grupowe w przebraniach, dzięki czemu możemy także zobaczyć jak tego dnia było u szóstali kolorowo. Niestety, smaków nie udało nam się sfotografować! Mniam, mniam, mniam…