15.11.2018 roku brałam udział wraz z uczniami naszej szkoły Olą Kołosowską, Dorotą Pogodą i Mikołajem Plutą w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej. Poziom recytacji wierszy był wysoki, aczkolwiek podczas niektórych występów uczestników zjadała trema. Uważam, że nasz szkolny zespół zaprezentował się na bardzo dobrym poziomie.

W czasie przerwy na obrady jury mieliśmy poczęstunek w postaci kawy, herbaty, kanapek i ciast. Panowała sympatyczna atmosfera, w międzyczasie można było wysłuchać kilku ładnych wokalnych wykonań uczennic z tej szkoły przy akompaniamencie fortepianu lub gitary.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że zajęłam 3 miejsce w mojej kategorii. Sądzę, że wszyscy wypadliśmy świetnie i jak wiadomo, już byliśmy zwycięzcami próbując zmierzyć się z poezją niemieckojęzyczną, co wymaga nie lada wysiłku i wykazania chęci do pracy nad takim repertuarem. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i pełni energii. Dziękujemy pani Lence za czas, który nam poświęciła, aby nas przygotować do tego konkursu.

Aleksandra Łabędź