Wczoraj (26.06.2012 r. ) nasza szkoła uroczyście przeżywała obchody 20-lecia istnienia w sposób inny niż wcześniej, choćby w czasie podniosłej Gali w marcu. Postanowiliśmy poświętować aktywnie, w terenie, w Bardzie. Docieraliśmy tam w różny sposób. Do wyboru było kilka możliwości: pieszo, pociągiem, ale można też było przepłynąć pontonami czy dojechać z rodzicami. Obchodziliśmy 20-lecie w konwencji (lekko spóźnionej) Nocy Świętojańskiej (Kupały). Szukaliśmy kwiatu paproci, słuchaliśmy koncertu Agaty Rychlińskiej, Przemka Gmerka i p. Grzegorza, tańczyliśmy, bawiliśmy się na sportowo. Dziewczyny rzucały wianki na wodę, po czym panowie je wyławiali. Rekord pobił Nicolas Nowak, który wbiegł do wody, wyławiając prawie wszystkie. Na koniec przy wspaniałej atmosferze śpiewaliśmy przy ognisku piosenki i pieśni Kupały. 20-lecie szkoły moglibyśmy obchodzić w ten sposób co roku. Była to bardzo udana impreza.
Paulina Kuczyńska