11 listopada 2019 roku już piętnasty raz w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku odbyła się Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych. Dwa razy do roku spotykamy się, by w radosny, rozśpiewany sposób upamiętnić ważne wydarzenia historyczne. Tym razem zatrzymaliśmy się nad 101 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Imprezę przygotowały: Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, Szkoła Społeczna w Kłodzku oraz Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Czterdziestoosobowy chór, złożony z uczniów i absolwenta ZSS, przygotowała i prowadziła Joanna Sapieha, na akordeonie akompaniował Andrzej Jakubowski. Na gitarze grał Józek Komorowski, na flecie Jagoda Stańczyk-Biernacka. Lekcję poprowadził – jak zwykle – Janusz Laska. Po wspólnym śpiewaniu na wszystkich przybyłych – jak co roku – czekały specjalnie na tę okazję wydrukowane śpiewniczki oraz wyśmienity tort z Bolesławowa, kawa, herbata i inne napoje. Nie zabrakło także rozmów w doborowym towarzystwie. Organizowane od siedmiu lat „lekcje” rozśpiewały Ziemię Kłodzką – wszyscy przybyli gromkim chórem wyśpiewali trzydzieści utworów, a potem rozmowom kuluarowym po prostu nie było końca. Jak świętować – to świętować! JL