30 września wieczorem przyjechali duńscy uczniowie wraz z trzema opiekunami. Po przywitaniu się ze wszystkimi zabraliśmy naszych duńskich kolegów do domów, gdzie się rozpakowali i odpoczęli.

W niedzielę mieliśmy dzień wolny. Polscy uczniowie zabierali swoich duńskich kolegów w takie miejsca jak: Polanica, Minieuroland, basen itp.

W poniedziałek pojechaliśmy do Żdanowa, gdzie zjeżdżaliśmy z wiaduktu, który miał około 30 metrów wysokości. Następnie pojechaliśmy na twierdzę do Srebrnej Góry, gdzie odbyły się gry integracyjne i ognisko.

We wtorek rano odbyła się krótka prezentacja o naszej szkole. Następnie podzieliliśmy się na grupy i oprowadziliśmy naszych duńskich kolegów po szkole i po Kłodzku. Po zwiedzaniu poszliśmy do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Potem duńscy uczniowie poszli na twierdzę.

W środę pojechaliśmy na Szczeliniec. W schronisku wypiliśmy herbatę i pojechaliśmy do Pstrążnej, gdzie zwiedziliśmy skansen i zjedliśmy kiełbaski.

W czwartek zabraliśmy naszych duńskich kolegów do różnych instytucji, np. szkoła nr 1, przedszkole, spotkanie z Romami i związki zawodowe. Następnie odbyła się debata na tematy świata, państw, miast i naszej przyszłości.

W piątek z samego rana zaczęły się przygotowania do wieczornej imprezy. Rano polscy uczniowie nauczyli się duńskiej piosenki, a duńscy uczniowie polskiej piosenki, następnie razem zaśpiewaliśmy cztery piosenki po angielsku. Później podzieliliśmy się na grupy do: poloneza, hip-hopu, strony internetowej, plakatu i przedstawienia. Po trzygodzinnych przygotowaniach pojechaliśmy do sali, by ją przygotować. Imprezę rozpoczęliśmy śpiewaniem, następnie zatańczyliśmy poloneza, hip- hop, przedstawienie, plakaty i stronę internetową. Impreza trwała do wieczora. Warto dodać, że nasi goście popracowali również przy porządkowaniu archiwum w kościele jezuitów.

W sobotę rano nasi duńscy koledzy wyjechali do Krakowa.

Bardzo miło będziemy wspominać tę przygodę i jesteśmy szczęśliwi, że poznaliśmy tak wspaniałych ludzi jak oni.

Barbara Lebda, klasa III SG

Tak prezentuje się strona projektu, przygotowana w ramach wizyty:

http://92.62.199.203:23615/se17/