Szanowni Państwo,

 Ostatnie dwa miesiące zmieniły sytuację finansową w wielu rodzinach i spowodowały, że niektórzy z nas odczuli problemy wynikające z ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. Czujemy się bardzo związani z naszymi uczniami i z Państwem. Bardzo chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której rodzice wypisują dziecko ze szkoły z powodu niemożności płacenia czesnego. Uważamy, że jesteśmy grupą, która sprawdziła się w wielu trudnych sytuacjach i mamy nadzieję, że w tej również sobie poradzimy. 06 maja odbyło się spotkanie Zarządu Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego i dyrektora ZSS, na którym ustalono, że Rodzice, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej proszeni są o osobisty kontakt telefoniczny z dyrektorem ZSS i wyjaśnienie, jakiej pomocy oczekują i na jaki okres. Dyrektor poinformuje, jakie kroki należy podjąć, by Zarząd KTO rozpatrzył wniosek. Każdy wniosek rozpatrywany będzie indywidualnie.

 Zarząd KTO nie zdecydował o obniżeniu czesnego dla wszystkich uczniów, ponieważ w czasie pandemii koszty utrzymania szkoły pozostają na stałym poziomie. Ponad 80% tych kosztów stanowią wynagrodzenia i pochodne od nich. Płacimy taki sam czynsz za budynki, wywóz śmieci, opłaty dla firmy sprzątającej. Zmniejszą się wydatki za ogrzewanie, salę gimnastyczną, media. Stanowią one niewielką część kosztów miesięcznych. Zależy nam, by szkoła przetrwała ten trudny czas i pracowała przez kolejne 30 lat. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

 Zapraszam Państwa, którzy potrzebują pomocy do kontaktu. Jestem codziennie w szkole od 9.30 do 14.00. Telefon do sekretariatu: 74 867 24 57.

 Iwona Lemiesz