W ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” grupa uczniów  Społecznej i absolwentów sprzątała ponownie polskie cmentarze w Podwołoczyskach oraz w Hałuszczyńcach (obwód tarnopolski). Była to trzecia edycja akcji, w której wzięła udział nasza szkoła. Wyjazd trwał od 3 do 13 lipca, a w ciągu tych kilku dni udało się choć trochę przywrócić dawny wygląd obu cmentarzy. Oprócz prac typowo porządkowych jak wykaszanie czy oczyszczanie pojedynczych nagrobków udało się odbudować nagrobek weterana powstania styczniowego oraz pomalować krzyże na biało, a dzięki temu efekty ciężkiej pracy widać już z daleka.

Warto podkreślić, że mieszkańcy, w tym Polacy, byli bardzo pomocni w pracy, jak i organizacji, niektórzy już trzeci raz z rzędu.
Dodatkowo, w drodze do Podwołoczysk, uczniowie zwiedzili Lwów, a w ramach odpoczynku mogli też zobaczyć Kamieniec Podolski i Chocim.