Tuż przed Wielkanocą odbyły się w naszej szkole warsztaty teatralne dla wszystkich chętnych zainteresowanych tą dziedziną sztuki. Były one organizowane przez Teatr Polski,
a poprowadził je wybitny aktor tegoż teatru, Marcin Piejaś.

Zajęcia miały charakter rozrywkowy, lecz jednocześnie edukacyjny. Dowiedzieliśmy się podczas nich wielu rzeczy dotyczących aktorstwa – poznaliśmy tę przyjemną, jak również tę wymagającą stronę tego zawodu.

Graliśmy w wiele gier, pozwalających nam odkryć samych siebie oraz być świadomym własnego ciała. Mogliśmy również sprawdzić się w praktyce – odgrywając różne scenki, czy czytając na głos wiersze. Warsztaty te nie uczyniły z nas co prawda profesjonalnych aktorów (potrzeba na to przecież całych studiów aktorskich), jednak sprawiły, że poznaliśmy choć niewielką część tego niezwykle interesującego zawodu, co z pewnością wpłynie na nasze dalsze decyzje w życiu.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu rzeczy – zarówno w teorii, jak i praktyce, doskonaliliśmy nasze umiejętności oraz, co najważniejsze, rozwijaliśmy naszą pasję. Nauki z nich wyciągnięte z pewnością przydadzą nam się w życiu, a z różnego rodzaju wskazówek i porad będziemy korzystać każdego dnia.

Hania Chmielowiec, klasa III SG