Dnia 30 listopada po pierwszej lekcji 30 uczniów z gimnazjum pod czujnym okiem pani Ewy i pani Agnieszki wyjechało na warsztaty matematyczne do Bolesławowa. Jak zawsze zajmowaliśmy się matematyką w nieco inny sposób niż w szkole, mianowicie rozwiązywaliśmy łamigłówki i zagadki, które nie miały bezpośrednio za dużo wspólnego z matematyką szkolną. Zadania były bardziej na logiczne myślenie. Podczas warsztatów towarzyszyła nam młodsza córka pani Agnieszki – Maja. Jak to zwykle bywa na warsztatach, nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych typu ziemniak, z którego wiele osób wyszło obolałych. Składaliśmy też orgiami. Powstawały nawet nowe przypadkowo złożone bryły. Rozegraliśmy wiele emocjonujących partii szachowych, zjedliśmy dużo słodyczy i siedzieliśmy do późna. Dziewczyny z II gimnazjum przygotowały wróżby na wieczorek andrzejkowy, a babcia Tomka Leśniowskiego upiekła dla nas ciasto.
Warsztaty uważamy za udane.

Ola i Nadia z III Gim