W dniach 18-19 października odbyły się, zorganizowane przez nasze nauczycielki matematyki – panią Agnieszkę i panią Ewę – licealne warsztaty matematyczne. Wzięły w nich udział klasy: pierwsza A, część klasy pierwszej B oraz jeden przedstawiciel klasy drugiej.

Warsztaty miały na celu rozwinąć nasze umiejętności logicznego myślenia, nauczyć nas współpracy, jak również zintegrować nas wszystkich ze sobą. Składało się zatem na nie zarówno rozwiązywanie zadań, jak i wiele organizowanie wspólnych zabaw.

Warsztaty były podzielone na bloki. W pierwszy dzień jeden z nich był konkurencją polegającą na rozwiązywaniu zadań w czteroosobowych grupach, natomiast w drugim bloku zagraliśmy w podchody. Było to jedno z najmilej wspominanych wydarzeń, gdyż wspólne rozwiązywanie zadań z matematyki, połączone z przebywaniem na świeżym powietrzu i chęcią prześcignięcia drugiej drużyny – było niezwykłym przeżyciem. Wieczorem mieliśmy okazję porozmawiać z innymi uczestnikami warsztatów, jak również z organizatorkami, podczas wspólnej herbatki, której czas trwania był znacznie dłuższy, niż było to w planach, a nam wciąż chodzą po głowie historie tam usłyszane.

Następny dzień przywitaliśmy testem IQ, który- ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych – zakończył się dla nas bardzo pozytywnymi wynikami. Później znów rozwiązywaliśmy w grupach zadania, z przerwami na gry mające na celu rozgrzanie naszego umysłu.

Niestety, były to już ostatnie zajęcia na tegorocznych warsztatach, gdyż, jak wszystko co dobre, kiedyś musiały się skończyć. Zatem zadowoleni, usatysfakcjonowani i otwarci na nowe doświadczenia, udaliśmy się na przystanek autobusowy i wróciliśmy do Kłodzka.

Warsztaty matematyczne były niezwykłym przeżyciem, z pewnością godnym polecenia i ponownego wzięcia w nich udziału. Każdy z nas z przyjemnością będzie w nich uczestniczył w przyszłym roku!