Pani Iwona Lemiesz i Pan Arkadiusz Korolik koordynatorzy projektu Erasmus+ pod tytułem „Happy people will change the Word” uczestniczyli w pierwszym międzynarodowym spotkaniu organizacyjnym związanym z realizacją projektu. Spotkanie odbyło się w Porto, w Portugalii, w dniach 14.11.2017-17.11. 2017. Tam po raz pierwszy miała okazję pracować wspólnie grupa nauczycieli z Łotwy, Słowenii, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Polski uczestniczących w projekcie. W trakcie wizyty ustalono harmonogram spotkań i zaplanowano działania, które odbędą się w ciągu dwóch lat trwania projektu. Wszyscy partnerzy zaprezentowali swoje szkoły i regiony, w których mieszkają. Gościom przedstawiono portugalski system edukacji i oprowadzono ich po szkole gospodarzy. Nasza szkoła będzie gospodarzem spotkania dla uczniów i nauczycieli w październiku przyszłego roku szkolnego. Grupa uczniów ZSS będzie miała możliwość uczestniczenia w tygodniowym wyjeździe do Słowenii na przełomie maja i czerwca w 2019 roku. Oprócz zajęć związanych z projektem mieliśmy okazję zwiedzić piękne Porto, skosztować portugalskich smakołyków i posiedzieć w słońcu na bulwarze przy rzece Duero, która przepływa przez miasto.