Z okazji setnej lekcji z języka polskiego pan Miecio zabrał nas czwartali do kawiarni „ Pana Kawki” w Kłodzku, w której zamówiliśmy głównie  pyszną,  gorącą czekoladę oraz herbatę. W czasie degustacji tych wyśmienitych smaków pisaliśmy wiersze o dowolnej tematyce na kawiarenkowych serwetkach, a potem czytaliśmy je na głos. Panu Mieciowi bardzo podobała się poezja naszego autorstwa. Oczywiście  wiersze wziął sobie na pamiątkę. Świętowaliśmy także Światowy Dzień Radia. Bardzo podobała nam się ta wizyta, podczas której nie tylko integrowaliśmy się, ale rozmawialiśmy w tak przytulnym miejscu, gdzie w powietrzu czuć było  różne zapachy dobrej kawy, czy uwielbianej przez nas gorącej czekolady. Po tak obfitej uczcie wróciliśmy z przyjemnością do szkoły na pozostałe zajęcia. Jakub Łabędź, klasa IV

Dzisiaj w podobny sposób świętowała klasa VIII.