W sobotę 18.11.2017 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Kłodzka w pływaniu dla uczniów szkół gimnazjalnych i klas siódmych, w których z dużymi sukcesami startowali nasi uczniowie. Nasza skromna ekipa licząca 5 osób zdobyła aż siedem medali i trzy punktowane miejsca. Martyna Fiałkowska zdobyła 2 złote medale na dystansach 50 m w stylu grzbietowym i dowolnym. Pascal Blacheta –  podwójny złoty medalista na 50 m w stylu klasycznym i grzbietowym. Dwa srebrne medale wywalczyła Joanna Fiałkowska na dystansach 50 m stylem grzbietowym i motylkiem. Jakub Golec zdobył srebrny medal w stylu klasycznym i 4 miejsce w stylu dowolnym. Ponadto Magdalena Szafarska zdobyła dwa punktowane miejsca IV i V w stylu dowolnym i grzbietem. Ogólnie nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej zdobyła czwarte miejsce. Duży sukces osiągnęła Basia Lebda, która reprezentuje klub „H. Szydłowski Team” i zdobyła w czasie Mistrzostw 3 złote medale w konkurencjach – 50 m kraulem, grzbietem i w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym. Gratuluję wspaniałych wyników i życzę dalszych sukcesów.

Piotr Kołodziejczyk