Czwartek był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły – dniem wieńczącym projekt „Siła polskich kobiet”, a także dniem rozpoczynającym spotkania z ważnymi kobietami z naszej okolicy.
W ramach projektu realizowanego przez licealistów gościliśmy dziś w naszej szkole siostrę Benedyktę Karolinę Baumann ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, pisarkę, blogerkę, aktywną nauczycielkę oraz reżyserkę spektakli teatralnych. Siostra urzekła nas naturalnością, niezwykłym zaangażowaniem w swoją działalność i malowniczym obrazem swego życia oraz wdzięcznym i szczerym entuzjazmem. Dzięki wywiadowi, bardzo dobrze przeprowadzonemu przez Martynę Majkę z klasy 2 LO, udało nam się dowiedzieć wielu wartościowych rzeczy o naszej bohaterce, co – być może – stanie inspiracją dla niektórych, a na pewno poszerzy nasz ogląd świata.