W środę 27 lutego 2019 roku gościem specjalnym w naszej szkole była kłodzka pisarka pani Agnieszka Urbańska. Autorka książek dla najmłodszych odwiedziła klasy 1-5 szkoły podstawowej. Podczas tej konferencji pisarka opowiadała nam o swej twórczości i miłości do książek. Dzięki swoim opowiadaniom autorka unosi się nad ziemią i bywa w najbardziej magicznych zakątkach. Ciągle podróżuje w wymarzone miejsca. Najfajniejsze jest to, że nic ją to nie kosztuje.

       Mogliśmy pani Agnieszce zadawać pytania. Dowiedzieliśmy się, że pisanie dla dzieci sprawia jej ogromną radość i daje niesamowitą satysfakcję. W jednej z książek o Wandzi Węszynos opowiada o dziewczynce, która na swej spódnicy miała czarne koty, które przynosiły jej szczęście i to opowiadanie uwielbia najbardziej. Podkreśliła, że kocha zwierzęta, a szczególnie psy i koty, które towarzyszyły pani Agnieszce od dzieciństwa.

     Kolejną książką, która ukaże się już wkrótce będzie horror o starym reżyserze. Pisarka lubi tworzyć ciekawe opowiadania o detektywach.
W czasie tego spotkania losowaliśmy wróżby przygotowane przez autorkę. Sam miałem okazję z nich skorzystać i moją sentencją od pani Agnieszki było: „Koleżanko, kolego, spoglądaj w rozgwieżdżone niebo”. Chętni uczniowie mogli poprosić o autograf z dedykacją naszego gościa na jej książce lub zdjęciu.

     Uważam, że tego typu spotkania to świetny pomysł, ponieważ podczas nich dowiadujemy się wiele o książkach danego autora oraz mamy możliwość na żywo porozmawiać z wspaniałą twórczynią książek, które nas interesują.

Jakub Łabędź, kl. 4