W projekt Rodacy-Bohaterom zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Poszczególne klasy wraz z wychowawcami wymyślały sposoby, jak zebrać pieniądze dla Kombatantów. I tak:
Kl. 1 sp – zbierała makulaturę i wykonała piękne kartki okolicznościowe.
Kl. 2 sp – zbierała makulaturę, wykonała kartki, a w kuchni przygotowała pyszne tosty, uzyskując kwotę 232 zł. Drugale stworzyli też hasło „Budujemy mosty między nami a Kombatantami”.
Kl. 3 sp – zbierała makulaturę, wykonała kartki, wraz z rodzicami sprzedawała ciasta, a do kwoty 218,10 zł dorzuciła 41,70 zł zarobione na sprzedaży własnoręcznie robionych bransoletek i przeznaczone na zakup klasowej piłki.
Kl. 4 sp – wykonała kartki, wraz z rodzicami przygotowała i sprzedawała ciasta zbierając 260,60 zł. Kuba, Manfred i Kuba uzbierali do kapelusza 6,97 i 2 eurocenty (0,10 zł) podczas występów muzycznych na szkolnym korytarzu. Manfred, Kuba i Kacper wraz z rodzicami przygotowali biało-czerwone kwiatki, które przypinali ofiarodawcom podczas kwesty na Lekcji Śpiewania.
Kl. 5 sp – wykonała bardzo pomysłowe kartki, wraz z rodzicami przygotowała i sprzedawała ciasta, uzyskując kwotę 288,12.
Klasa 6 sp – wykonała kartki, wraz z tatą Zosi i profesjonalnym pizzermanem przygotowała i sprzedawała pizzę. Wyśmienita pizza, to i zebrana kwota wyborna – 338,45 zł. Przy okazji w szkole znalazła się trzecia faza…
Kl. 1 gim – wykonała kartki, zredagowała piękne teksty dla Kombatantów oraz przygotowała i sprzedawała popcorn, zbierając 155,50 zł.
Kl. 2 gim – wykonała kartki, dziewczęta piekły dla nas gofry z różnymi dodatkami, a chłopcy – krążki cebulowe, uzyskując 200 zł. Paulina włączyła się do koordynacji projektu i kierowała kwestą podczas Lekcji Śpiewania.
Kl. 3 gim – wykonała ciekawe kartki, w tym z motywami znaku Polski Walczącej oraz przygotowała pizzę i tosty, zbierając 183,22 zł.
Klasa 1 SLO – wykonała estetyczne kartki i przygotowała nam pyszną lazanię, zbierając 253 zł.
Klasy 2 i 3 SLO – wspierały akcję wrzucając datki do puszki.

Podczas „kulinarnej” części projektu skonsumowaliśmy pyszne potrawy za 2128,39 zł.
W ramach akcji „Kwiatek dla Kombatanta” z okazji Dnia Nauczyciela uzbieraliśmy 217,10 zł. Podczas Lekcji Śpiewania zebraliśmy 581,32 zł. Do puszki wrzuciliśmy 144,42 zł. Za 56 kg makulatury otrzymaliśmy 11,20 zł.
Łącznie zebraliśmy 3131,20 zł na potrzeby kresowych Bohaterów. Własnoręcznie przygotowaliśmy i napisaliśmy dla nich 119 kartek. Na Białoruś i Litwę dotrą jeszcze w styczniu, a na Ukrainę – w lutym.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: uczniom, rodzicom i wychowawcom oraz innym zaangażowanym w projekt osobom.

Joanna i Janek Sapieha