W piątek 3.09.2021 roku klasy I-III wzięły udział w rajdzie integracyjnym promującym ekologiczne treści. Rozpoczęliśmy krótką pogadanką na temat bezpieczeństwa na drodze, następnie udaliśmy się na spacer, szukając ekologicznych wskazówek. Były nimi zielone kokardy porozwieszane na deptaku wzdłuż rzeki i w okolicach kłodzkiego stadionu. W pobliżu znaczników uczniowie wyszukiwali ukrytych kopert, a następnie musieli zmierzyć się z pytaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu ekologii. Zwieńczeniem zmagań było wytchnienie na placu zabaw. W drodze powrotnej, zgodnie z ostatnim zadaniem, Dzieci otrzymały rękawiczki, przedstawiciele klas – worki na śmieci i sprzątaliśmy deptak przy rzece, jednocześnie segregując znalezione śmieci. Uczniowie wykazali się entuzjazmem i wielką troską o czystość planety. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu WWF Program z Pandą.