27 października w naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa Edycja VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – Bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Do akcji włączyli się zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej, jak i nasi licealiści. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i często już przed lekcjami zasiadali na korytarzach, aby oddać się lekturze. Bicie rekordu wspierali również nauczyciele, którzy albo organizowali wspólne czytanie przyniesionych książek, albo zaglądali innym przez ramię, aby sprawdzić, co ciekawego czytają inni 😉 W klasach I-III uczniowie byli tak pochłonięci czytaniem na przerwach, że wychowawczynie zaczęły się zastanawiać nad przeprowadzaniem takich wydarzeń częściej i wpisaniem czytania w stały harmonogram dnia. W sumie naliczyliśmy 195 osób, które zaangażowały się w akcję. Liczymy na to, że z naszą pomocą uda się pobić rekord czytania na przerwach. Trzymajcie kciuki!