W czasie, gdy starsi wyjechali na Zielone Szkoły i obozy naukowe,
kl. I-III pracowicie spędziły czas. We wtorek odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Ciekawie opowiedziana lekcja o średniowiecznym Kłodzku sprawiła, że dzień później kontynuowaliśmy naukę wraz z przewodnikiem, zwiedzając najważniejsze z punktu widzenia historii zabytki w mieście. Mieliśmy też krótkie warsztaty, w czasie których pracowaliśmy z mapą, przewodnikiem turystycznym i globusem. Poznaliśmy też najpiękniejsze miejsca Kotliny oglądając przepiękny film „Z lotu ptaka”.
Z sukcesem zakończyliśmy projekt „Ratujemy i uczymy ratować”. Wszyscy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny.
Nie zapomnieliśmy też o przygotowaniach na Zieloną Szkołę. Nauczyliśmy się śpiewać kilku piosenek, zabaw i pląsów. Z „osiołkiem” na ustach wyjeżdżamy w niedzielę do Świeradowa. Do zobaczenia w szkole!