5.12.2014 r. poszliśmy ze Świętym Mikołajem do miasta, aby obdarować przechodniów pierniczkami, które wcześniej upiekliśmy i udekorowaliśmy w szkole. Wchodziliśmy do sklepów, zajrzeliśmy do biblioteki, byliśmy u pani Heni w „Madagaskarze”. Wszyscy bardzo miło nas witali i chętnie częstowali się pierniczkami. Dołączyli też do nas rodzice i pies Blaki. Święty Mikołaj pytał ludzi, czy wiedzą skąd pochodzi. Wszyscy mówili, że z Laponii. Tylko my znaliśmy prawdę i wiedzieliśmy, że biskup Mikołaj był z Miry. Tego dnia było wspaniale, chłopcy trochę się zmęczyli, bo nieśli dość ciężkiego szkolnego Felka. Rozdaliśmy wszystkie pierniczki „miłości”. Było pięknie, przyjemnie, czuliśmy się szczęśliwi, bo ludzie dzięki naszej akcji też byli szczęśliwi. Dziękujemy pani Małgosi Bicz i panu Darkowi Dziedzicowi.
Natalia Kulawiak kl. III SP