Ubiegłoroczna zbiórka na rzecz kombatantów na Kresach bardzo się udała, więc w tym roku postanowilismy ją kontynuować. Oto jak brzmi jej uzasadnienie: Na dawnych Kresach II RP żyją jeszcze, jako ludzie w bardzo podeszłym wieku, żołnierze AK i innych organizacji niepodległościowych, którzy, z różnych powodów, pozostali za dzisiejszymi granicami Polski. W niezwykle trudnych warunkach politycznych i ekonomicznych pielęgnują patriotyczną pamięć, uczą patriotyzmu, wzmacniają polską tożsamość. Mogą być dla nas wzorem męstwa, heroicznego poświęcenia i pięknej miłości Ojczyzny. Pamiętamy o nich i chcemy pomagać na tyle, na ile będziemy umieli i mogli. Zebrane pieniądze przekażemy potrzebującym opieki medycznej i socjalnej.
Po ubiegłorocznej zbiórce otrzymaliśmy serdeczne podziękowania. Oto fragment listu:

„Ja, Edward Klonowski, prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów na Litwie, w imieniu wszystkich kombatantów Wileńszczyzny serdecznie dziękuję za pamięć i te dary dla tych, którzy walczyli z okupantami ziemi polskiej. Dziękuję nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, które robią wszystko, żeby my tu, na Wileńszczyźnie, nie byli zapomnieni przez Ojczyznę. Jesteśmy szczęśliwi, że młodzież w szkołach wychowuje się w miłości i patriotyzmie do Matki POLSKI i byłych Kresów Rzeczpospolitej.”

Tuż po dzisiejszej IX Kłodzkiej Lekcji Śpiewania chłopcy z klasy V przeprowadzili zbiórkę do puszek. Zebrali prawie 1500 złotych. Bardzo dobry początek.