W czerwcu tego roku została utworzona grupa biorąca udział w projekcie polsko-niemieckim Jugendbox (miałem to szczęście należeć do tej grupy).

Naszym zadaniem było stworzyć przedstawienie w języku niemieckim, wyreżyserować je oraz wystawić: w Kłodzku, a następnie na festiwalu Jugendbox w Głogówku.

Spektakl, jaki wymyśliliśmy, opowiadał o perypetiach miłosnych Wilka, którego jedyną rodziną były: babcia i jej przesłodka wnuczka. Wilk (za namową babci) poszukuje miłości w internecie, na popularnym portalu randkowym „Tinder”. I tak, kolejno spotyka się z Kopciuszkiem, Śnieżką i Roszpunką. Jednak wszystkie kandydatki go odrzucają. Za każdym razem Wilk żali się babci, która namawia go do kolejnych spotkań. W pewnym momencie Wilk, w przypływie rozpaczy i postępującej depresji, idzie do lasu, nad jezioro, z zamiarem połączenia się z wodą na zawsze. Jednak od tego postanowienia odciąga go wyłaniająca się z wody Arielka. Wilk, olśniony jej pięknem, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Arielka natomiast, zachwycona lśniącą sierścią Wilka, również od razu się w nim zakochuje. Postanawiają wziąć ślub… Spektakl kończy się wykonaniem naszej wersji piosenki pt.”Shallow”.

W zeszły weekend (23-24.11.2019) pojechaliśmy do Głogówka na festiwal. Wystawiliśmy nasz spektakl i, pomimo ogromnej konkurencji, zajęliśmy pierwsze miejsce!

Jesteśmy z siebie bardzo dumni! Jesteśmy też bardzo wdzięczni Pani Ewie Rychel i Pani Helenie Sołtysik-Bileckiej za to, że poświęciły swój czas, żeby nas przygotować. 

Mikołaj Pluta