6 stycznia (niedziela) 2013 roku odbędzie się w Kłodzku ORSZAK TRZECH KRÓLI

Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu” – to hasło najbliższego Orszaku. „Zależy nam, by każdy kto przyjdzie na Orszak, stał się jego aktywnym uczestnikiem, a nie biernym widzem – dlatego przygotowujemy kilkadziesiąt tysięcy papierowych, kolorowych koron oraz śpiewników z tekstami najbardziej znanych polskich kolęd.” – mówi Maciej Marchewicz z Fundacji Orszak Trzech Króli.

Powróćmy do wspólnego śpiewania kolęd, spotkajmy się razem na Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2013 roku. Zapraszamy do aktywnego udziału dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Wyróżniamy następujące rodzaje aktywności:

Dzieci z klas szkoły podstawowej przebierają się w stroje pastuszków oraz aniołków (każde przebrane dziecko zostanie nagrodzone słodkim upominkiem, oraz imiennym dyplomem, który zostanie dostarczony do szkół)
Dzieci mogą także przebrać się w stroje rycerzy (chłopcy) oraz dwórki (dziewczyny) i dołączyć do Orszaku konkretnego króla; rycerzy i dwórki zgłaszamy na maila klodzko@orszak.org
oprócz tego zapraszamy do udziału w dwóch konkursach: Najciekawsze Przebranie Orszakowe Rodziny (informacja na stronie Orszaku Kłodzkiego) oraz Sąsiedzkie Kolędowanie.

Orszak rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku, a zakończy przy szopce koło ratusza, gdzie królowie złożą dary Świętej Rodzinie i oddadzą pokłon Jezusowi. Orszak podzielony jest na orszaki ze względu na przynależność do określonej parafii. I tak:

Na czele Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku stał będzie Król Europejski,
Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku (o. jezuici) poprowadzi Król Azjatycki,
a Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku (oo. franciszkanie) zostanie poddana pod panowanie Króla Afrykańskiego.

Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w Orszaku.

Więcej informacji:

– możliwość ściągnięcia śpiewniczka

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobilinktech.orszak3kroli&feature=search_result

Agnieszka Makarewicz