W minioną sobotę, podczas Eliminacji Regionalnych Odysei Umysłu we Wrocławiu, aż cztery drużyny z naszej szkoły odniosły sukces i przeszły do kolejnego etapu konkursu. A tak sobotnie wydarzenie wspomina jedna z Uczestniczek:

29 lutego wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem do Wrocławia, aby wziąć udział w eliminacjach konkursu Odyseja Umysłu. Gdy dojechaliśmy na miejsce, wypakowaliśmy wszystkie potrzebne nam rzeczy. Następnie pewna pani wypytywała nas o rozmiary aut oraz o to, z czego robiliśmy różne rzeczy. Potem przyszedł czas na występ. Na początku musieliśmy wnieść rzeczy na scenę, a potem grać swe role. Po nim poszliśmy do bufetu. Następnie tańczyliśmy z Omerem – maskotką konkursu. Potem przyszła pora na „spontanty”. Najpierw poszliśmy do sali zabaw, dopiero później rozwiązać problem spontaniczny. Po kolejnych 5 godzinach zabawy nastąpiło ogłoszenie wyników. Gdy dowiedzieliśmy się o awansie do finału w Gdyni, skakaliśmy z radości. Dla mnie w tej przygodzie nie chodziło o wygraną, tylko o dobrą zabawę.

Jagoda Leszczyńska