Dnia 17 stycznia 2020 roku piątale w ramach klasowego projektu z historii wcielili się w różne postacie z Grecji i Rzymu. Pracowaliśmy nad swoimi bohaterami około dwóch tygodni. Każdy z nas musiał zaprojektować i przygotować strój oraz napisać w ciekawy sposób wypowiedź o wybranej postaci i ją zaprezentować. To zadanie sprawiło nam wiele radości, gdyż nie tylko wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat Grecji i Rzymu, ale również poznaliśmy dokładnie historię Bogów olimpijskich i postaci Rzymu.

Występ przed koleżankami i kolegami był dla nas możliwością sprawdzenia się w roli aktorów, a zarazem oswojeniem się ze stresem, który towarzyszy każdemu z nas w czasie takich publicznych prezentacji.

Uważam, że wystąpiliśmy jak najlepiej potrafiliśmy. Była to niezwykła lekcja historii, ponieważ mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami aktorskimi jak i zarówno pokazać nasze pomysłowe stroje, które wymagały od nas sporego zaangażowania i pracy.

Dziękujemy Pani Asi, która zawsze prowadzi ciekawe lekcje historii, podczas których wiele się uczymy, zdobywając wiedzę poprzez kreatywne metody edukacyjne, a przede wszystkim integrujemy się i dzielimy pomysłami. Dzięki tego typu przedsięwzięciom dzieci i młodzież mają możliwość nieustannego rozwoju, który z pewnością przyniesie sukcesy w przyszłości. 

Jakub Łabędź