Po euforii i uwierzeniu, w to, że w końcu po 5 latach wysiłku, mozolnej pracy (nawet w ferie zimowe) udało się jednej z naszych drużyn zakwalifikować do wielkiego finału międzynarodowego konkursu „Odyseja Umysłu” w USA (!!!) przyszła szara rzeczywistość. Aby móc wziąć udział w finale w USA, muszą zebrać aż 48 tys. złotych (przelot, wizy, transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie itd.). Przez wiele lat nasze grupy
w regionalnym etapie konkursu we Wrocławiu wywalczały awans do ogólnopolskiego etapu, który odbywał się w Gdańsku/Gdyni. Uczniowie sami brali sprawy w swoje ręce i pomagali zdobywać fundusze na wyjazd do Trójmiasta, organizując sprzedaż ciast i kiermasze wielkanocne. Tym razem kwota jest niebotyczna, dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe. W czwartek 06.04.2017 w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbędzie się występ powarsztatowy naszych gimnazjalistów. Po występie, przy wyjściu, będą stali uczniowie ze skarbonką. Łatwo ją będzie można rozpoznać po kształcie – przypomina samolot. Serdecznie prosimy o wsparcie i wrzucanie pieniążków.