17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota, w tym roku bardzo hucznie.
Uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej, dzięki uprzejmości właścicieli, mieli niezaprzeczalną przyjemność zapoznania się z 3 kotami rasy ragdoll z pobliskiej hodowli w Boguszynie. Koty te odniosły wiele sukcesów podczas krajowych i międzynarodowych wystaw kotów.
Cała przygoda rozpoczęła się od prezentacji kotów. Dzieci mogły swobodnie się z nimi zapoznać. Dzięki temu, że zwierzęta były bardzo łagodne, uczniowie mieli okazję przełamać swoje ograniczenia i czerpać przyjemność z obcowania ze zwierzętami.
Kiedy poznali już historie trzech bohaterów dzisiejszego święta, organizatorzy pogłębiali wiedzę dzieci prezentacją multimedialną. Najpierw uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość kreskówkowych kotów, następnie wygląd przedstawicieli poszczególnych ras, a na zakończenie omawialiśmy przysłowia związane z kotami.
Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji. W ramach zajęć plastycznych, przygotowanych przez organizatorów, uczniowie własnoręcznie wykonali koty z papierowych talerzyków.
Całości dopełniła sesja fotograficzna z championami na tle kocich banerów.

Z całego serca dziękujemy za profesjonalnie przeprowadzone warsztaty i rozbudzenie dziecięcej wrażliwości dla tych niesamowitych stworzeń.
Wychowawcy i uczniowie klas I i II