We środę 16.09.2020 klasy I-III pojechały na lekcję w terenie w Góry Bystrzyckie.

Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły kilka minut po godzinie 8.00. Na miejsce dotarliśmy przed godziną 9.00. W Spalonej przed schroniskiem przywitało nas piękne słońce i rześki wiatr. Po krótkim przygotowaniu wyruszyliśmy na szlak. Kierowaliśmy się niebieską trasą w stronę wieży na Górze Jagodna. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby zjeść śniadanie na łonie przyrody i uzupełnić zapasy energii. Następnie dotarliśmy na miejsce. Na szczycie spotkaliśmy grupę przewodników, którzy byli pod wrażeniem tego, że dzieci sprzątały śmieci pozostawione na szlaku! Zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Później, na wieżę wchodziliśmy w trzech grupach. Na samej górze rozpościerały się przepiękne widoki na okolicę. Wielkie gratulacje dla osób, które pokonywały swoje słabości. Jesteście wielcy! Potem sprawnie wróciliśmy pod schronisko. Niektórzy zakupili pamiątki i według planu wróciliśmy do szkoły. Wszyscy skorzystaliśmy z letniego jeszcze słońca, niesamowitych okoliczności przyrody i pogłębiliśmy swoją wiedzę nie tylko na temat warstw lasu, górskiej roślinności, ale także na temat zasad, jakie panują na górskich szlakach.