Wreszcie sie udało! Po okresie pandemicznego zastoju, wznowiliśmy tradycję grudniowych wyjazdów do Niemiec na bożonarodzeniowe jarmarki. W tym roku klasy licealne wyjechały do pięknej stolicy Saksonii – Drezna. Już na miejscu odwiedziliśmy jarmark, gdzie było wiele świątecznych stoisk i gdzie mogliśmy kupić świąteczne prezenty. Poszliśmy też do Muzeum Higieny, w którym było wiele wystaw interaktywnych (mogliśmy tam sprawdzać umiejętności naszego umysłu) oraz dużo innych wystaw związanych z naszym ciałem. Na koniec jeszcze udaliśmy się do pięknego muzeum Zwinger, w którym oglądaliśmy i analizowaliśmy różne arcydzieła z XVI wieku. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana i bardzo nam się podobała. Uważam że młodzież z naszego liceum dużo się nauczyła podczas tego wyjazdu i miała okazję poćwiczyć konwersację w języku niemieckim. Mam nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli w grudniu na jarmark do Niemiec pojechać! I że nic planów już nam nie pokrzyżuje.
Sean 2SLO