W niedzielę, późnym wieczorem wróciliśmy z kolejnego wyjazdu w ramach projektu Erasmus+. Młodzież i nauczyciele z naszej szkoły odbyli podróż do Grecji, żeby popracować nad kolejnym elementem projektu na temat zapobiegania uzależnieniom. Z lotniska w Berlinie wylecieliśmy do Salonik, gdzie zwiedzaliśmy miasto, a następnie udaliśmy się do Kavali. Oprócz nas w projekcie uczestniczy młodzież z Turcji, Rumunii, Włoch i Grecji. W trakcie wyjazdu braliśmy udział w wielu działaniach związanych z uzależnieniami, które dotykają coraz większą liczbę młodzieży w Europie. Oglądaliśmy prezentacje związane z walką z narkotykami, słuchaliśmy także wypowiedzi ludzi, którzy byli uzależnieni lub dotknęło to kogoś z ich bliskiego otoczenia. Przygotowywaliśmy E-postery przeciwko narkotykom, spotkaliśmy się z panią burmistrz miasta, dyrektorem oświaty, byliśmy również w bibliotece, gdzie odbyła się konferencja o walce z narkotykami z udziałem specjalistów. Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych i tańcach. Zwiedziliśmy również wiele ciekawych miejsc, np: piękną wyspę Thassos, starożytny teatr w Filipii, gdzie odegraliśmy, na antycznej scenie, przedstawienie o tematyce antynarkotykowej, byliśmy w jaskini Mara i w wielu innych ciekawych miejscach. Między zajęciami mieliśmy okazję spróbować lokalnych potraw. Cały wyjazd był bardzo ciekawy i sprawił, że zyskaliśmy dużą wiedzę na temat uzależnień i walki z narkotykami, oprócz tego oczywiście podszkoliliśmy język i zyskaliśmy nowe przyjaźnie. Następny wyjazd już w październiku, tym razem do Rumunii.
Julia Węgrzyn, klasa II SG

Warto dodać, że sporo zdjęć z wyjazdu można obejrzeć na FB.