27 marca rano grupa odysejowiczów-finalistów spakowała się (z przejściowymi trudnościami technicznymi) do autokaru. Po długiej podróży dojechaliśmy do miasta finałów ogólnopolskich-Gdańska. W sobotę rano trzy grupy w składzie:
– grupa pani Agnieszki Metych: Julia Węgrzyn, Lila Bednarska, Paulina Kołodziejczyk, Paulina Śliwka, Maja Zilbert, Magda Metych, Michalina Karkowska
– grupa pani Ewy Kornaszewskiej: Mikołaj Pluta, Malina Plenkiewicz, Jasiek Grzyb, Zuzanna Karkowska, Bartosz Pędlowski
– grupa pani Agnieszki Ryszki: Martyna Ryszka, Oliwia Dąbrowska, Kamila Metych, Paulina Awiżeń, Natalia Mosór, Zosia Górska, Hanna Serek
wystawiły swoje przedstawienia w Filharmonii Gdańskiej. W niedzielę (jak w starym kinie) te same grupy uporały się ze spontanami. Tak szybko jak (pociąg do wyzwań) ruszyłyśmy na naleśniki. Jedząc ten pyszny obiad (odleciałyśmy w kulki). Po obiadku poszłyśmy do ,,Ciuciu” zaopatrzyć się w słodkości. Po godzinie zabawy w Żurawiu podążyłyśmy na galę, by zobaczyć wyniki. Musiałyśmy otworzyć (puszkę Pandory). Niestety, żadna drużyna z naszej szkoły nie przeszła dalej, ale i tak wszyscy dobrze się bawili.

Oliwia Dąbrowska, Natalia Mosór, Kamila Metych, Zofia Górska, Paulina Awiżeń, Martyna Ryszka