Jako że w prasie regionalnej można zobaczyć zdjęcia (a na nich uczniów naszego gimnazjum) z wydarzenia poprosiłem Natalię z klasy I o relację z ich wyjazdu.
Dnia 25 stycznia pojechaliśmy z klasą na Festiwal Młodego Odkrywcy do Międzylesia. Mieliśmy na miejscu pokaz ciekłego azotu z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Dowiedzieliśmy się sporo rzeczy o ciekłym azocie. Po obejrzeniu pokazu poszliśmy do klasy, w której młodzież wiedziała wszystko
o pszczołach i to, moim zdaniem, było najciekawszy. Byliśmy także m.in. w :
– pomieszczeniu, gdzie robiliśmy wyrzutnię,
– klasie, gdzie pokazywali nam jak zrobić tęczę
Zaciekawiła mnie wystawa różnych rzeczy, z których mogliśmy korzystać, np.: człowiek do ułożenia (trzeba było dopasować jego wnętrzności ), sprawdzić swoją pamięć, mogliśmy oszukać swój wzrok, zbadać szybkość reakcji, rozwiązywać łamigłówki z wyciąganiem przedmiotów, były tez półkule magdeburskie. Wyjazd dużo nas nauczył.

Natalia Wolska klasa 1 s