On 10 December 2020 we attended an interesting meeting with international volunteers. We had a debate about Human Rights. Everything started at 9:45. When we met the volunteers, we started with presentation. The volunteers told us about some Human Rights around the world, it was so exciting. Next, when we ended this presentation, we had a very funny Quiz about that. We were so happy to be able to participate in this meeting. It was an amazing and unforgettable experience.

Igor Augun  1 SLO

Dnia 10 grudnia 2020 roku licealiści z naszej szkoły mieli możliwość udziału w debacie on-line poświęconej prawom człowieka. Uczestnicy spotkania komunikowali się w języku angielskim, całość prowadzona była przez wolontariuszy z różnych krajów. Na początku debaty pokazano nam prezentację, a następnie – na jej podstawie – rozwiązywaliśmy quiz. Na koniec mogliśmy porozmawiać z prowadzącymi oraz zadawać nurtujące nas pytania.

Zosia Wierszałowicz 1 SLO