Klasa 8 SSP za pomocą internetu od kilku tygodni realizuje projekt pn. „Rdzenna ludność Ameryki”. Poznawaliśmy cywilizację Majów, Azteków, Inków oraz rozmieszczenie wielu plemion indiańskich. Analizowaliśmy etapy krwawych podbojów Indian przez Europejczyków i zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego „biali” tak łatwo mordowali „czerwonoskórych”? Powstał duży materiał tekstowy, rysunkowy i zdjęciowy. Dziesięć zdjęć prezentujemy na stronie www.kto.klodzko.pl – warto zobaczyć!

A oto fragment wypowiedzi jednego z uczniów: „Przesyłam Panu kolejne zadanie. Nie ukrywam, że było trudne. Spędzałem parę godzin dziennie na wyszukiwaniu odpowiedzi. Gdybym miał więcej czasu! Temat jest tak szeroki, że w ciągu tygodnia ciężko go przestudiować. Jednak muszę Panu napisać, że dzięki temu zadaniu, bardzo dużo się nauczyłem i zrozumiałem. Zaciekawiła mnie historia Ameryki. Inaczej teraz postrzegam wielkich odkrywców Ameryki, a zwłaszcza Krzysztofa Kolumba. Wcześniej uczyłem się, że Kolumb to wielki odkrywca, ale teraz zgadzam się z opinią Amerykanów, że to ludobójca. Ja uważam, że Amerykanie powinni zlikwidować jego pomniki w Ameryce”.